Rozhovor s Ronaldem Lacknerem

02.03.2012 17:43

1. Jak hodnotíš loňskou vrchařskou sezónu 2011 v Maverick.rescue a v dalších seriálech atd?
Posledný rok bol pre mňa rokom veľmi úspešným, aj keď som na prvých pretekoch vlastne neštartoval. Našťastie okrem výpadku v Šternberku ma nepostihla žiadna smola. Bola to veľmi vydarená sezóna, akú by som si aj v tomto roku rád zopakoval. Okrem toho by som rád povedal, že preteky Maverick Rescue Euro Cup aj Liqui Moly Berg Cup boli zorganizované veľmi dobre.

2. V loňské sezóně jsi skončil v Maverick.rescue Euro Cupu, ve třídě na prvním místě. Letos budeš obhajovat celkové prvenství, jak vidíš svoji obhajobu?
Dúfam, že v mojej triede bude startovat ešte viac jazdcov, aby to bolo ešte napínavejšie. Mojim cieľom v sezóne bude ubrániť si víťazstvo a doviesť auto do cieľa bez poškodenia.

3. Nová motoristická vrchařská sezóna se pomalu a jistě blíží, jak se na ni připravuješ a co chystáte za novinky pro letošní rok?
Skontrolovali sme motor a prevodovku, pre rakúske majtrovstvá, kde je predpísaný minimálny váhový limit 700 kg, sme museli auto urobiť o čosi ťažším. Zabudovali sme novú sedačku a bezpečnostnú nádrž. Zmenený bol aj design auta.

4. Jaké jsou tvoje ambice do nové sezóny 2012?
Mojimi cieľmi je obhajoba titulu v Maverick Rescue Euro Cup a tiež obhájenie titulu v LMBC. Okrem toho by som rád zabojoval o titul v mojej triede v rakúskom majstráku.

5. A kde váš tým budeme mocí vídat v roce 2012?
V sezóne 2012 budem štartovať v Majstrovstvách Rakúska, LMBC aj v Maverick Resue Euro Cup!