Závodní víkend číslo 2 se blíží... MZAV Maverick Rescue Euro Cup na ECCE HOMO 19.-21.4.2019 a bohatý sportovní a kulturní program

16.04.2019 16:51

Víkendový program 19.-21.4. zahají páteční prezentace a autogramiáda jezdců šternberského automotoklubu v prostoru Starého startu, kde jezdci přivítají dětí z dětských domovů Olomouckého kraje. Pro děti bude připraven bohatý program včetně představení závodní techniky, bezpečnostní výbavy jezdců a projížďky po naší slavné trati. Dále je pro děti připraven program v Ecce Homo parku, kde se děti seznámí s historií našeho slavného závodu.

Páteční večer jsou všichni účastníci a nejen oni zváni na závodnický maškarní bál, který proběhne v Lesnickém učilišti na Opavské ulici.

V sobotu v 8:30 bude zahájena sportovní část víkendu , která je věnována památce nedávno zesnulých kolegů Jiřího Sedláčka a Antonína Muchy. Víkendové závody se pojedou jako jejich memoriál a jsou součástí bohatě obsazeného seriálu Maverick Rescue Euro Cup. Závodů se mimo reprezentantů AMK Ecce Homo Šternberk zúčastní i zahraniční jezdci jako například reprezentat Rakouska Ferdi Madrian, nebo loňský šampion seriálu Wilhelm Philipp z Němcka (oba na prototypech Norma). Zajímavostí zajisté bude i obnovená premiára šternberské kopcové legendy 80-tých let Pavla Kopečka, který postavil repliku svého původního monopostu Metalex, se kterým sbíral vavříny před více jak čtvrt stoletím.

Dopolední tréninkové jízdy vystřídají kolem 13-ti hodin odpolední závodní jízdy. Dekorování vítězů sobotního závodu proběhne okolo 18-té hodiny v prostoru startu.

Nedělní program proběhne ve stejném formátu a slavnostní ukončení závodu a vyhlášení se uskuteční opět v prostoru startu kolem 18-té hodiny.

Letošní dubnové závody proběhnou na netradiční části závodní tratě Ecce Homo. Start bude situován na konec rovinky pod Starým startem, PZS bude umístěno po celé délce rovinky až po křižovatku s ulicí Lesní, tedy na části závodní tratě Ecce Homo. Cíl bude na Lipinské křižovatce. K tomuto netradičnímu formátu se odhodlali pořadatelé z důvodu minimalizace omezení obyvatel a běžného provozu. Za případné komplikace se omlouváme.