Tisková zpráva – závěrečné zhodnocení série MAVERICK SLALOM – TROPHY 2022

06.12.2022 10:53

Čtyřikrát se v tomto roce sjeli bojovat jezdci o mistrovské body série MAVERICK SLALOM – TROPHY 2022. Úvod v dubnu a závěr v říjnu se odehrály na POLYGONU brněnského AMD. V květnu se závodilo v Násedlovicích a v září v Divákách u Hustopečí.

V uvedených podnicích se průběžně představilo 84 jezdců, z nichž si body do absolutního pořadí připsalo 52. Největší počet startujících byl hned v úvodním závodě na Polygonu AMD, kde startovalo 47 jezdců, druhý největší počet pak byl na startu podzimního slalomu na Polygonu 43.

MAVERICK SLALOM – TROPHY 2022 – ABSOLUTNÍ POŘADÍ

Také první místo ze slalomové série se přesouvá na Vysočinu a to zásluhou vítězného jezdce Zdeňka Trnky z Heraltic. Jezdec týmu STK Okříšky RT s vozem Mitsubishi Lancer EVO 6 sice, nevyhrál žádný z osmy závodů, ale poctivě sbíral body za další umístění a nakonec jich vybojoval, 202 což mu přineslo kýžené vítězství. Prvenství si vyjel i ve třídě AS-E1+2000, když třikrát vyhrál a získal 105 bodů. Druhým nejlepším jezdcem byl věkově nejstarší účastník – 70letý Siegfried Pfeiffer z Rakouska s vozem Toyota Yaris GR. Ten si vybojoval 159 bodů  absolutně a 80 jich má za první místo ve třídě AS-S1+2000/4WD. Třetí pozici vybojoval zlínský jezdec Michal Hanačík s vozem Honda Civic týmu Puglife. Ten si připsal na své konto 154 bodů a dále zvítězil ve třídě AS-S1+2000/2WD, kde pětkrát byl první a získal 115 bodů. Michal Kurbel ze slovenského Cígela obsadil čtvrté místo se ziskem 143 bodů. Jezdec týmu Kovomk racing byl nejúspěšnějším s vozem Škoda 125 ve třídě AS-E1-1400, kde čtyřikrát vyhrál a získal 110 bodů. Pátý skončil Petr Caha (TVVR Racing Team) s vozem Seat Leon tdi se ziskem 121 bodů. Přibyslavický jezdec vyhrál třídu AS-S1-2000, ve které pětkrát vyhrál a má 115 bodů. Šestá příčka byla za dva vítězné závody a celkový zisk 115 bodů umístěním mladého pardubického jezdce Marka Nováka. Ten startoval na čtyřkolce Kartcross Kamikaz 3 Honda a se 60 body za tři prvenství si vyjel první místo ve třídě AS-E2/C-1600. Ze čtyř závodů získal 110 bodů Milan Diblík ze Zlobice s vozem Nissan 350Z. Ve třídě AS-E1+2000 vybojoval třetí místo za čtyři vítězné závody a ziskem 80 bodů. Osmé místo přísluší slovenskému jezdci ze Sebedražie Pavolu Kurbelovi (Kovomk racing). S vozem Škoda 120L si vyjel 109 bodů a s rovnou stovkou pak obsadil druhé místo ve třídě AS-E1-1400. Jan Caha z Okříšek týmu  TVVR  Racing Teamu si na své konto připsal také 109 bodů a obsadil deváté místo. Se Seatem Leon Cupra skončil s 58 body na druhém místě ve třídě AS-S1+2000/4WD. Desítku nejrychlejších uzavírá jezdec z Vysočinského kraje Jaroslav Janoušek ze Staré Říše. Tohoto výsledku dosáhl s vozem Nissan Sunny a jeho bodový zisk je 104. Se 115 body byl druhý ve třídě AS-S1-2000.

Prvenství ve třídách mimo již uvedených jezdců získali:

AS-S1-1400 Jiří Diviš (JD Motorsport), Okříšky, VW Polo – 8 vítězství – 160 bodů

AS-S1-1600 Zdeněk Pazderka (Miata), Brno, Mazda MX5 – 1 vítězství – 104 bodů

AS-E1-1600 Adam Franta (TWR racing), Brno, Ford Fiesta Mk4 – 3 vítězství – 87 bodů

AS-E1-2000 Natalie Štěpánková (AV díly Praha), Olomouc, Volvo 480  - 4 vítězství – 134 bodů

AS-E2/C+1600 Jana Špačková (Špaček), Třebíč, Mygale Formule Ford 98 – 1 vítězství – 65 bodů

AS-HA1+2000 František Kadlec (Fk MOTORSPORT), Rýmařov, BMW E30 – 2 vítězství – 40 bodů

AS-HA1-Veterán Lukáš Hudeček (Bastr), Brno – Trabant 601 – 6 vítězství – 120 bodů

MAVERICK  SLALOM – TROPHY 2022 – LADY TROPHY

Devět žen se zapojilo do bojů o mistrovské body ve slalomových závodech mezi brankami. Královnou se stala po obhájení loňského prvenství olomoucká závodnice Natalie Štěpánková s vozem Volvo 480. Ta získala maximální počet 160 bodů za osm vítězných závodů. Druhá skončila Anna Kimlová (Auto Clasic Club Brno) s BMW 318i, která po vyrovnaných výsledcích na druhých (5x) a třetích místech (3x) si vyjela celkem 111 bodů. Jana Špačková z Třebíče

startovala s formulovým vozem Mygale Formule Ford 98, třikrát dojela druhá a jednou třetí a za to získala 57 bodů a celkově třetí příčku.

MAVERICK  SLALOM – TROPHY 2022 – JUNIOR TROPHY

Deset juniorů a juniorek se postavilo na start letošní série slalomu. Bitva to byla až do závěrečného závodu na Polygonu. Devadesáti bodový zisk si vyjel brněnský mladík Adam Franta s Fordem Fiestou Mk4. Ten třikrát vyhrál a dvakrát skončil druhý. Jen o tři body méně má Maximilián Kepeň (RMK motorsport) z Kelčan. Ten s vozem Citroen Saxo vts byl jednou první, třikrát druhý a jednou třetí. Pěknou třetí pozici si vyjela Marta Slováková z Brna z rodinného týmu Slovákovi se Škodou Fabii. Jednou vyhrála, jednou byla třetí a dvakrát čtvrtá a její celkový účet zní – 52 bodů. Na šestém místě skončil po dvou startech na Polygonu nejmladší účastník, dvanáctiletý Lucas Kořínek (AHL) z Třebíče. Startoval s Fordem Puma a získal za jedno druhé a jedno páté místo celkem 23 bodů.

Závěrem, všem Vám děkujeme za vaší letošní účast a budeme se těšit na Vás v sezóně 2023. Za celý organizační tým Maverick Rescue z.s., promotér série a ředitel závodů Aleš Gänsdorfer.

Za redakci MZAV MST: Jaromír Navrkal

Foto MZAV MST: Jiří Navrkal