Čeká nás nabitý zářijový víkend 4.-6.9.2015 na ECCE HOMU ve Šternberku – veteráni, mistrovství republiky, Maverick Rescue Euro Cup 2015 a kvalitní muzika.

07.08.2015 09:09

Vážení majitelé a obdivovatelé automobilové historie, první zářijový víkend, stejně jako každý rok, bude patřit Vám. Několik majitelů krásných historických skvostů přiveze do našeho města ukázat své automobily nebo motocykly z let dávno minulých.
Prostor bude o tomto víkendu i pro ostrou jízdu rychlých vozů. Nejen Ecce Homo Historic, ale také Mistrovství ČR a Maverick Rescue Euro Cup 2015 v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo, se pojede o tomto víkendu.

 
 

Ecce Homo Historic

Tradiční akce, která má ve Šternberku velkou tradici, se uskuteční opět v září, o prvním víkendu. V pátek, jak jsme zvyklí, se pojede Rally Ecce Homo Historic. Několik posádek se projede po okolí, bude brouzdat po krásách Olomouckého kraje a máme pro tyto účastníky připravený pestrý program.  Můžete se přijít podívat na start této rally, a to v pátek 4. 9. 2015 od 9:00 na Hlavní náměstí, odkud vyjedou. V sobotu nebude samozřejmě chybět výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici. Již od osmé hodiny ranní se budou sjíždět krásní veteráni do centra našeho města. Výstava potrvá do pravého poledne. Ve 12 hodin se pak vydají na spanilou jízdu mikroregionem Šternbersko a ve večerních hodinách se pro účastníky “veteránů“ připravuje i letos Moravský večer na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera. Nebude chybět lahodný mok, dobré jídlo, výborná hudba i sličné děvy. Nedělní program pak bude patřit tréninkovým a soutěžním jízdám pravidelnosti na trati Ecce Homo, s cílem na Lipinském oblouku.  Pro ty z vás, kdo neví, v čem spočívá jízda pravidelnosti, cílem je dosáhnout co možná nejpodobněji zajetých časů, bez vlastního měřícího zařízení. Vyhlášení těch nejlepších pak proběhne na startu trati Ecce Homo kolem 17 hodiny. Změna času je vyhrazena, v závislosti na průběhu závodu. 

Mistrovství ČR v ZAV EH a III. Šternberský vrch Maverick Rescue Euro Cup

Svůj prostor budou mít o tomto víkendu i rychlá auta. První víkend v září se ve Šternberku pojede “Ecce Homo 2“. Legendární trať Ecce Homo si projedou všichni, kteří bojují o umístění v republikovém mistrovství a také ti, kteří se účastní podniku Maverick Rescue Euro Cup. Nečeká je zdolání osmikilometrové tratě, ale stejně jako v neděli veteráni, projedou cílem už na Lipině. Trať má délku 4800m. Tímto bychom se měli vyvarovat únavě strojů a minimalizovat počet technických závad na vozech. Odhadovaný předběžný počet závodníků bude do padesáti v seriálu MČR a maximálně do 100 vozů v Mavericku. Bude stanoven limit startujících jezdců.

Start je tedy naplánován na sobotu 5. 9. 2015 od 8 hodin. Přijďte podpořit naše domácí jezdce bojující o titul mistra republiky a taky účastníky III. Šternberského vrchu, kde budete mít možnost zhlédnout spoustu zajímavých “závoďáků“.

Informace pro jezdce obou těchto podniků: přihlášení proběhne klasicky přes systém Maverick Rescue Euro Cupu na jejich oficiálních webových stránkách. Jak pro jezdce MČR, tak pro Maverick. Sledujte tedy web https://www.maverickrescue.cz/ , kde se dozvíte víc. Přihlášky jezdců do MČR budou přesměrovány na našeho činovníka pro styk s jezdci.   Postupně budeme přidávat další aktuality ohledně technických a administrativních přejímek a místa v Parkovišti závodních strojů. 

Šternberské slavnosti 2015

V letošním roce, jak jistě víte, slaví Ecce Homo dvě významná výročí, 110 let Ecce Homo a 35 let Mistrovství Evropy. Z toho důvodu jsme si letos vzali pod palec i pořádání Šternberských slavností. Můžete se těšit na hodně nabitou sobotu plnou kvalitní muziky, točeného piva, grilovaných specialit, dětských atrakcí apod.

Co nás během slavností čeká? Na trati se budou prohánět rychlé stroje, na Radniční ulici bude výstava historiků a na Hlavním náměstí bude probíhat hudební program. V 9 hodin ráno slavnostně zahájíme a dopoledne Vám vyplní příjemná poslechová hudba, zatím nebudeme prozrazovat, ale máte je rádi. Ve 12 hodin se uvolní Radniční ulice, centrum města opustí historické automobily a motocykly, ale hudební maraton pokračuje. Od 15 hodin se můžete těšit na kvalitní porci muziky až do půlnoci. Představí se Vám po delší odmlce šternberská kapela Zlomenej Kakktus /punk – rock‘n’roll/, bavit vás rozhodně budou pražští Circus Problem /acoustic – world music/, těšit se můžete na The Gardeners, The Shapes a další. Hlavního hosta jsme pro vás připravili velké sousto – rockovou kapelu z Prahy, která se Vám rozhodně bude líbit! Nechte se překvapit, brzy bude plakát na světě. Samozřejmě, že na Hlavním náměstí nebudou chybět dětské atrakce, soutěže, malování na obličej, k dispozici bude posezení, spousta dobrého jídla a studeného piva. 

Časový harmonogram

pátek 4.9.2015   Rally Ecce Homo Historic (start 9:00 Hl. náměstí) 
sobota 5.9.2015  Výstava historických automobilů a motocyklů (8:00 Radniční ulice) 
  Spanilá jízda historických automobilů a motocyklů (12:00 z Radniční ulice po okolí) 
  Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a III. Šternberský vrch Maverick Rescue Euro Cup (8:00 trať Ecce Homo) 
  Šternberské slavnosti - Hlavní náměstí (zahájení 9:00) 
  vyhlášení vítězů - 18:00 (start Ecce Homo) 
Neděle 6.9.2015  Ecce Homo Historic - jízdy pravidelnosti (trať Ecce Homo, start 9:00) 
  vyhlášení vítězů - 17:00 (start Ecce Homo)  

Vstupné

Na celý víkend vstupenka za 80 Kč (snížená 40 Kč – děti, ZTP, senioři), Šternberské slavnosti ZDARMA

Nesmíte si rozhodně nechat ujít tento víkend plný motorsportu a hudebního maratonu. Těšíme se na Vaši návštěvu a srdečně Vás zveme na víkend 4. – 6. září 2015 do Šternberku u Olomouce. 

Milena Schärferová

tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

Aleš Gänsdorfer
Maverick.rescue
Mobil: +420 777 679 289
Mail: maverick.rescue@seznam.cz
www.maverickrescue.cz