I.TISKOVÁ ZPRÁVA k MEZINÁRODNÍM ZÁVODŮM AUTOMOBILŮ DO VRCHU PRO CELOU STŘEDNÍ EVROPU I. GMS Albrechtický kopec 21. – 23. 8.2020 Albrechtice u Lanškrouna, Maverick Rescue Euro Cup a ZAV Autoklub Mistrovství České republiky 2020.

19.08.2020 23:36

O víkendu 22. a 23. srpna 2020 se v Albrechticích u Lanškrouna uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových sportovních podniků v Pardubickém kraji, I. GMS Albrechtický kopec 2020. Po osmileté odmlce se na trať do vrchu Laudon vrátily závodní speciály v loňském roce, kdy uspořádání volného závodu umožnila celková rekonstrukce asfaltového povrchu vozovky. K závodu, který se jel o Pohár hejtmana Pardubického kraje, se sjelo osmdesát jezdců z celé republiky, kterým v sobotu jejich závodění znepříjemňoval déšť a až v nedělním závodě, za ideálního počasí byl vytvořen, téměř domácím jezdcem Milošem Benešem, startujícím s vozem Osella FA30, nový rekord trati dlouhé 4 kilometry, časem 1:29,48 minuta.

Nad letošním závodem opět převzal záštitu hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický Ph.D. a starosta obce Albrechtice u Lanškrouna, Ing. Jaroslav Novák. Pojedou se zde závody dvou seriálů – Mezinárodní mistrovství závod soudobých a historických automobilů, Maverick Rescue Euro Cup 2020 a Autoklub Mistrovství České republiky soudobých, historických automobilů a České Trofeje. Již v těchto dnech jsou seznamy přihlášených jezdců do obou seriálů přeplněny – celkem téměř 211 jezdů. K závodu však promotér může z časového hlediska závodu připustit maximálně 180 startujících. Již při pohledu do seznamu přihlášených jezdců do obou seriálů můžeme konstatovat, že se bude jednat o špičkově obsazený závod. Díky zrušení letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci náhradní závody a jedním z nich bude letošní I. GMS Albrechtický kopec. V seznamu pro mezinárodní závod Maverick Rescue Euro Cup opět nechybí francouzský mistr Sébastien Petit s vozem NOVA Np 01-4 Engine Honda Turbo, dále jezdci česko-rakouského týmu SKI Modřice/Mad Racing Power, vedoucí jezdec Ferdinand Madrian (Norma M20FC), manželé Sigrid a Christian Ferstlovi (oba F-Tatuus Master). Dále to je Petr Žáček (Audi Sport Quattro S1), vedoucí jezdec kategorie historiků. Michal Žáček (BMW 130i) třetí jezdec celkového pořadí seriálu a celý další seznam přihlášených jezdců. Závodů se zúčastní jezdci ze šesti států Evropy. V seriálu Autoklub Mistrovství ČR nechybí mezi přihlášenými jezdci nikdo z elitní desítky průběžného pořadí – např. vedoucí jezdec Miloš Beneš (Osella FA30), dále Petr Trnka (Ligier JS53 EVO2 LRM), David Komárek (Mc F1 EVO), Marek Rybníček (Škoda Fabia R5) či Václav Janík (Norma M20FC Turbo) a také současná nejlepší jezdkyně Kristýna Fillová (Mitsubishi Black 9) a řada dalších výborných jezdců. 

„Nebude vůbec jednoduché vybrat z přihlášených jezdců do obou seriálů dohromady 180 účastníků. Musíme však počkat až do termínu uzávěrky přihlášek, který je 18. srpna o půlnoci, protože může dojít i k odhlášení některých jezdců a tím ke korekci počtu účastníků. Jinak jsme udělali vše pro zajištění bezpečnosti jednak jezdců, ale především diváků. Dovolím si říci, že se bude jednat o jeden z nejkvalitnějších závodů do Albrechtického kopce v celé jeho historii. Přeji všem motoristickým příznivcům, kteří se na víkendové závody chystají, krásný sportovní zážitek a současně na ně apeluji, aby v průběhu závodů dodržovali veškerá nařízení pořadatelů a přihlíželi závodům z vyhrazených sektorů a současně dodržovali zvýšená hygienická opatření v souvislosti se šířením nemoci Covid-19“ sdělil promotér a ředitel závodů Aleš Gänsdorfer.  

Program víkendových závodů bude identický po oba dva dny, v 7.30 hodin budou zahájeny tréninkové jízdy, ve 12.30 hodin bude slavnostní zahájení a ve 12.45 hodin vyrazí na trať  k závodní jízdě první jezdec. Na 18.00 hodinu je naplánováno vyhlášení vítězů. Tomu všemu bude předcházet v pátečním odpoledni od 16.30 hodin administrativní a technická přejímka jezdců a závodních vozů pro oba seriálové závody.

Se srdečným pozdravem a Vám všem přeji krásné motoristické zážitky.
Promotér a ředitel 
Aleš Gänsdorfer

Redaktor Jaromír Navrkal

Oficiální redakce MZAV Maverick Rescue Euro Cup 2020