I.TISKOVÁ ZPRÁVA MZAV Maverick Rescue Euro Cup k závodu XXXVIII. MANN-FILTER ZÁMECKÝ VRCH 3.-5.5.2019

01.05.2019 08:02

Už jen několik desítek hodin dělí příznivce motoristického sportu od tradičního závodu automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou. Na osmatřicátém ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2019 se během dvou víkendových závodů 4. a 5. května představí jezdci bojující o body do LIQUI MOLY Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů a chybět nebude i mezinárodní mistrovský závod MAVERICK RESCUE EURO CUP 2019.

Ve velice rychlém sledu – třetí dvojzávod do měsíce, budou v Náměšti nad Oslavou absolvovat účastníci letošního seriálu MZAV MREC soudobých a historických automobilů. Promotér závodu zprovoznil od 9. dubna na svých stránkách systém pro registraci k závodu, který byl ukončen dne 1. května o půl noci. Ale již dávno před tímto termínem byla naplněna registrace povoleného limitu 70 startujících a v současnosti počet přihlášených jezdců čítá číslo 82. Podíváme-li se do seznamu přihlášených jezdců startujících se soudobými vozy tak zjistíme, že jsou mezi nimi např. vedoucí jezdec šampionátu Rakušan Christian Ferstl na formulovém voze Tatuus Master NT S2000, který prozatím získal 63 bodů. Na seznamu je i jeho manželka Sigrid Ferstlová, která letos pilotuje prototyp PRC S5 a dosud získala 11 bodů. Z Německa je přihlášen Wilhelm Philipp s vozem Norma M20FC, který měl úvodním klání na brněnském automotodromu problémy se svým vozem a závod nedokončil a ve Šternberku nestartoval a tak si bude zcela určitě chtít napravit reputaci na Zámeckém vrchu. Z českých jezdců bude patřit k favoritům na přední umístění dosud třetí jezdec celkového hodnocení Roman Švorc s vozem Lucchiny P3-96M, který si prozatím vyjezdil 25 bodů. Poprvé je také přihlášen třetí jezdec loňské sezóny Radek  Kolbábek s vozem Ford Sierra 4000. Mezi jezdci s historickými vozy je přihlášen prozatím první v absolutním pořadí Tomáš Homola, který získal 67 bodů a pojede s vozem BMW E30. Mezi dalšími je Pavel Vrátil s Opelem Kadett GSI, Petr Haviger s Renaultem Clio a také slovenský jezdec Ján Ondrejka s vozem GIOM 01, který byl postaven v sedmdesátých létech na podvozku škodovky a byl nejnižším závodním vozem.

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou pro stále se zvyšující počet diváků, připravili překvapení v podobě zbudování nového diváckého místa u tradičního přechodu tratě u zámku, směrem k oblíbenému místu „U Dubu“, odkud budou moci diváci bezpečně sledovat zápolení jezdců na trati.

Je připraven i velice zajímavý doprovodný program, kdy se diváci budou moci opět těšit na „mlhu“ kolem trati, kterou vytvoří při Drift show špičky této kategorie – Michal Reichert s Dan Janota s vozy BMW. Další parádní podívanou  shlédnout diváci v průběhu nedělního závodu. Do Náměště nad Oslavou přiveze a představí dakarskou „Královnu 69“ Tatru Jamal Aleš Loprais, který se s ní umístil na výborném pátém místě legendární Rally Dakar 2019.

Z přehledu je patrné, že i letošní ročník Zámeckého vrchu bude patřit k špičkovým motoristickým podnikům v Kraji Vysočina. Přijeďte a vytvořte jako každoročně fantastickou diváckou kulisu a Vy jezdci, přijeďte v co největším počtu a ukažte své jezdecké umění několik tisícovkám diváků.