II. Tisková zpráva - Slovácký kopec Násedlovice 2021 – před začátkem prvního podniku 2021

13.05.2021 23:14

Už jen hodiny nás dělí od startu úvodního víkendového závodu automobilů do vrchu MZAV Maverick Hill Climb Czech a MZAV Maverick Slalom – Trophy 2021. Místem konání závodu bude Slovácký kopec nedaleko Násedlovic kde se uskuteční jeho 23. ročník a současně to bude XI. Memoriál Stanislava Firtla, zakládajícího promotéra tohoto seriálu z nedalekého Kyjova.

Seznam přihlášených ke dni uzávěrky - úterý 11. 5. 2021 obsahuje 110 jmen jezdců pro MZAV Maverick Hill Climb Czech a 50 účastníků má seznam pro  MZAV Maverick Slalom – Trophy. K favoritům mezi vrchaři bude silná skupina jezdců Nutrend Czech Teamu – Václav Janík (Norma M20FC Turbo), Jiří Svoboda (Lola B02/50), David Dědek (Norma M20FC) a Marek Rybníček (KTM X-BOW). K favoritům závodů bude patřit David Komárek (Mc F1 EVO) a z žen pak Kristýna Fillová (Mitsubishi HULK 9), nejlepší a nejrychlejší žena loňského ročníku, oba startující za tým KRTZ.  Ze zahraničních jezdců to budou především Rakušané, a to loňský vítěz seriálu Ferdinand Madrian (Norma M/20FC McLaren) a Felix Pailer (Lancia Delta Integrale) oba z týmu SKI Modřice/Mad Racing Power. V slalomovém závodě bude patřit k favoritům obhájce loňského prvenství Marek Novák se čtyřkolkou Kamikaz 3 Honda CBR RR600. K závodu je přihlášena také celá řada žen, např. Lenka Hrubanová (Peugeot 206cc), Blanka Dobrovolná (Citroen C2 VTS), Hana Cupáková (BMW 318ti), Natálie Štěpánková (Volvo 480) či Irena Bauer (VW New Beetle).

Program závodů bude zahájen v pátečním odpoledni, kdy od 15:00 do 21:00 se uskuteční administrativní a technické přejímky jezdců a vozů pro oba seriály. Sobotní a nedělní harmonogram bude identický, začne se povinnou rozpravou s jezdci, tréninkové jízdy budou zahájeny v 7:45 a skončí ve 12:00 hod. Po krátké polední přestávce dojde ve 12:20 hod k slavnostnímu zahájení a první jezdec vyrazí na trať ve 12:30 hod. Vyhlášení vítězů je naplánováno na 18:15 hod v  prostoru startu.

Celá akce se bude řídit platným povolením od Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví, které se bude řídit hygienicko-protiepidemickými podmínkami pro konání významných sportovních akcí a soutěží. A také aktuálním nařízením vlády ČR. Pokyny, informace a nařízení k účasti v závodech pro jezdce, mechaniky a doprovody najdete na stránce www.maverickrescue.cz/news.

 Celý závod proběhne bez účasti diváků  - nejsou na tuto akci povoleni.

Zpracoval: redaktor Jaromír Navrkal

13. května 2021