Ještě malé ohlédnutí na „Ústecká 21“ - Tisková zpráva k závodům automobilů do vrchu 2016

07.06.2016 10:21

Na silnici z Ústí nad Orlicí na Andrlův Chlum ztichly motory a je možné začít bilancovat. Přes prvotní obavy, zda se podaří navázat na úspěšné předešlé ročníky, mohou být organizátoři spokojeni.

Na startovní čáru se v sobotu postavilo celkem 126 jezdců, což je v historii Ústecké 21 rekord. Do nedělního závodu pak nastoupilo o 12 jezdců méně.

Nejrychlejším jezdcem po oba dva dny byl David Komárek na voze Norma M2OFC EVO, který v sobotní jízdě dosáhl nejrychlejšího času 1 minuta 50, 42 vteřiny. Tento čas na překonání traťového rekordu s hodnotou 1 :48,12 z roku 2005, jehož držitelem je Ander Vilariňo ze Španělska, zatím nestačil. Zpestřením nedělního závodu pak bylo vystavení závodního speciálu zesnulého Ing. Otakara Krámského, který tuto trať měl velmi oblíbenou a houževnatě usiloval o její obnovení.

Sobotní i nedělní závody proběhly hladce až na několik drobnějších kolizí, které skončily bez zranění jezdců. Vše se díky organizaci a schopnosti traťových komisařů vyřešilo v co nejkratší době.

Novinkou v letošním roce bylo umístění depa závodních strojů, které se z tradiční silnice I/14 přesunulo do nových prostor v areálech soukromých firem v blízkosti startu závodu. Po pátečních rozpacích z této změny byli spokojeni nejen diváci, ale především jezdci. Ti vyzdvihli jak profesionální organizaci závodu včetně řízení depa, tak i zcela vyhovující nové prostory.

Závodům po oba dva dny přálo slunečné počasí, což se projevilo v návštěvnosti diváků. V sobotu přesáhla návštěvnost 2500 platících fanoušků. Nedělní závod pak přilákal o 500 diváků méně.

Celý závodní víkend zajišťovalo 220 pořadatelů a 10 delegovaných činovníků Federace auto-mobilového sportu. Při přípravě závodu bylo odpracováno členy Autoklubu Ústí nad Orlicí více než 400 brigádnických hodin.

Závěrem je třeba poděkovat Pardubickému kraji, Městu Ústí nad Orlicí a sponzorům i organizátorům z ústeckého autoklubu, bez kterých by nemohla Ústecká 21 opět zazářit na motoristickém poli. Děkujeme a těšíme se za rok s Vámi všemi na shledanou.

 

Za Autoklub Ústí nad Orlicí v AČR                        Ing. Zdenka Urbanová a Mgr. Pavel Svatoš