Pozvánka na první letošní závod Maverick Slalom – Trophy IV. POLYGON Race 16. - 17. 4. 2022 – Automotodrom Brno. Součástí závodů bude v sobotu 16. 4. 2022 od 18:00 hodin Slavnostní vyhlášení absolutních vítězů za sezónu 2021.

07.04.2022 12:27

Polygon Brno v areálu Masarykova okruhu, který je nejmodernějším tréninkovým centrem bezpečné jízdy v Evropě, bude o velikonočním víkendu 16. – 17. dubna 2022 hostit první závody letošní sezóny série mezinárodních závodů automobilů Maverick Slalom - Trophy 2022 v automobilovém slalomu. Těsně před uzávěrkou přihlášek jsou na seznamu více jak pět desítk jezdců, mezi nimiž jsou téměř všichni jezdci z předních míst absolutního pořadí i jednotlivých tříd z loňské sezóny.

Vlastnímu závodnímu víkendu bude předcházet v pátek 15. dubna 2022 přímo na Polygonu Brno od 18:30 – 21:00 hod. technické a administrativní přejímka závodních vozů a jezdců.   V sobotu i v neděli se uskuteční v 8.00 hodin povinná rozprava ředitele závodu se startující jezdci a od 8:30 se rozjedou tréninkové jízdy. Ve 12:30 odstartuje první a následně druhá závodní. Na 17:30 je naplánováno slavností vyhlášení nejlepších jezdců závodu.

A v sobotu 16. 4.2022 od 18:00 hodin, proběhne Slavnostní dekorování absolutních vítězů za sezónu Maverick Slalom – Trophy 2021. Vyhlášení proběhne v absolutním pořadí, ve všech třídách a juniorské a dámské trofeji. Srdečně Vás všechny zveme.

Od pátečních 17. hodin bude zpřístupněno parkoviště závodních strojů, které se bude již tradičně nacházet na tribuně „C“ a opozdilci nebo startující pouze v nedělním závodě mohou využít v sobotu i neděli mezi 7:30 - 8:00 dodatečnou technickou a administrativní přejímku před závodem.

Příští víkend zahajuje prvním závodem již šestá sezóna mezinárodních závodů v automobilovém sezónu Maverick Slalom-Trophy2022, která je nejen určena pro licencované jezdce s plnohodnotnými závodními vozy ale i pro „příchozí “ jezdce s civilním vozem splňujícím podmínky provozu na pozemních komunikacích a jedinou podmínkou pro účast je povinná ochranná výbava jezdce kombinézou – může být i pracovní pro mechaniky, ochranou přilbou s kovovým zapínáním, uzavřená sportovní obuv a rukavice. V průběhu historie prošlo tímto závodním seriálem, velké množství jezdců, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli své jezdecké umění na zabezpečené trati a zároveň přičuchli k atmosféře závodních víkendů. Některé to pohltilo natolik že pokračovali ve svém snažení dál a závodnické základy, které si osvojili při své účasti v seriálu se staly odrazovým můstkem a dnes brázdí tratě převážně v závodech automobilů do vrchů. Do uzavření přihlášek ještě zbývá nějaký ten den, respektive uzávěrka přihlášek bude v úterý 12. dubna 2022 před půlnocí, tak pokud uvažujete o možnosti vyzkoušet své jezdecké dovednosti a zažít atmosféru závodů jste vítání

Více informací o závodním seriálu a podmínkách pro účast najdete na stránkách: www.maverickrescue.cz v sekci na podstránce ZDE:

Registrace do závodu ZDE:

S pozdravem organizační výbor Maverick Rescue, promotér a ředitel MZAV MST Aleš Gansdorfer 

Za redakci MZAV MST Jaromír Navrkal

Foto MZAV MST: Jiří Navrkal