Tisková zpráva po závodě – V. POLYGON II. Race Cars Automotodrom Brno 1.-2. 10. 2022 série Maverick Slalom - Trophy

06.10.2022 11:01

Čtvrtý díl letošní série mezinárodních závodů automobilů MAVERICK SLALOM-TROPHY 2022 se uskutečnil ve dnech 1. – 2. října 2022 na jednom z nejmodernějších center bezpečné jízdy v Evropě Polygonu Brno v areálu Masarykova okruhu. Ke dvoudennímu klání se sjelo bojovat o mistrovské body v sobotu 43 a v neděli 35 startujících a bylo se na co dívat. Na startu byli jezdci z čela průběžného pořadí, ale také mladí novicové, kteří dali o sobě vědět.

MAVERICK SLALOM-TROPHY ABSOLUTNÍ POŘADÍ

V sobotním závodě to byl patnáctiletý nováček JAKUB PROCHÁZKA z Jablůnky, který se představil v vozem Honda Civic Type R týmu A. Mark Tatra Team. Ten zajel v první jízdě druhý nejrychlejší čas 2:10,51 min., ve druhé měl čas 2:12,43 min. a bylo z toho celkové vítězství časem 4:22,04 min. Byli nejlepší ve třídě AS-S1+2000/2WD a zvítězil i v hodnocení Junior Trophy. Ve druhém závodě nestartoval. Vyrovnané výkony předvedli dva jezdci. Druhý a třetí skončil PAVOL KURBEL ze slovenských Sebedražiec s vozem Škoda 120L týmu Kovomk racing. Byl dvakrát nejrychlejší ve třídě AS-E1-1400. V opačném pořadí, třetí a druhý dojel z týmu Superdrive z Prahy JAN ŠPLÍCHAL s BMW M3 e46. Ve třídě AS-S1+2000/2WD si dojel v sobotu pro druhou příčku a v neděli zvítězil. Třídu AS-E1+2000 vyhrál dvakrát MILAN DIBLÍK ze Zlobice s Nissanem 350 Z. Startoval v KZM Racing teamu a v absolutním hodnocení skončil v sobotu čtvrtý a v neděli pak pátý. Pouze sobotní start si připsal na své konto jezdec týmu AHL JIŘÍ ONDRÁČEK s vozem Mitsubishi Lancer EVO VII z Dalešic. V absolutním hodnocení si dojel pro páté místo, ve třídě AS-S1+2000/4WD byl nejrychlejším. Úspěšně si vedl další jezdec z Vysočiny, ZDENĚK TRNKA (STK Okříšky RT) z Heraltic, který skončil dvakrát na šestém místě v celkovém hodnocení a dvakrát byl druhý ve třídě AS-E1+2000 s Mitsubishi Lancer EVO 6. Dvě sedmá místa získal mladší ze sourozenecké dvojice, MICHAL KURBEL z Cígelu, se Škodou 125 byl ještě dvakrát druhý ve třídě AS-E1-1400. SIEGFRIED PFEIFFER ze stejnojmenného Motorsportu z rakouského Leobendorfu na Toyotě Yaris GR si v boji o nejvyšší příčku vyjel osmé a sedmé místo a posunul se na celkovou druhou pozici. Ve třídě S2+2000/4WD byl v sobotu druhý a v neděli vyhrál. Dvojnásobný vítěz předešlých závodů v Divákách RADEK BERÁNEK z Blanska, startoval pouze v sobotu, kde skončil devátý s další Toyotou Yaris a mezi jezdci třídy AS-S1+2000/4WD byl třetí. Desítku nejrychlejších v obou dnech pro sebe získal brněnský jezdec týmu TWR racing ADAM FRANTA s Fordem Fiestou Mk4. Stal se také dvojnásobným vítězem ve třídě AS-E1-1600. Perfektně měl rozjetý sobotní závod jezdec z Pardubic MAREK NOVÁK. Ten se svým Kartcrossem Kamikaz 3 Honda zajel v úvodní závodní jízdě nejrychlejší čas 2:06,31 min., ale technická závada na jeho stroji ve druhé jízdě ho ze závodu vyřadila. „Štěstí bylo, že jsme měli s sebou náhradní součástku a mohli jsme stroj opravit a nastoupit k nedělnímu závodusdělil před startem druhé závodní jízdy Marek a dodal: Doufám, že to tuto poslední jízdu vydržía vydrželo. V obou jízdách zajel Marek Novák čas pod 2:04 min. což znamenalo jeho absolutní vítězství a první místo ve třídě AS-E2/C-1600. Osmé místo si vyjel v nedělním závodě MAREK SEDLÁČEK z Deblína s Mitsubishi Lancer EVO IX. Jezdec týmu MS Motor Sport si ve třídě AS-E1+2000 připsal třetí místo. Z Borotína u Boskovic si přijel pro deváté místo PETR TÜRK mladší  (TR Motorsport Chemwork) . Ten s dalším Mitsubishi, tentokrát desáté evoluce si ve stejné třídě jako Sedláček vyjel čtvrtou příčku.

MAVERICK SLALOM-TROPHY – LADY TROPHY

Čtyři dámy se v obou dnech posadily do závodních vozů, aby bojovaly o body do hodnocení tohoto poháru. Vítězkou obou se stala letošní absolutní jednička a obhájkyně loňského prvenství NATALIE ŠTĚPÁNKOVÁ z Olomouce, startující s Volvem 480 týmu AV díly Praha.  Letos vyhrála všech osm závodů a má na svém kontě 160 bodů. V sobotu druhé, v neděli třetí místo si vyjela brněnské jezdkyně ANNA KIMLOVÁ z Auto Classic Clubu Brno s BMW 318ti. V opačném pořadí se prezentovala JANA ŠPAČKOVÁ z Třebíče. Ta startovala jako dablérka se svým otcem Zdeňkem Špačkem na voze Mygale formule Ford, v prvním závodě byla třetí, ve druhém pak druhá. Čtvrtou účastníci byla NICOL GRÜNEROVÁ z Trstěnice u Litomyšle. Šlo o sedmnáctiletou dceru jezdce Františka Grünera, účastníka letošního republikového šampionátu, dříve i závodů MREC. Ta s vozem BMW 316i e46 měla na Polygonu svoji závodní premiéru, kterou vedle dvou čtvrtých míst v Lady Trophy, okořenila vystoupením na třetí stupeň v hodnocení Junior Trophy. Jak uvedla na facebookové stránce Grüner Motorsport, byla to povedená závodní premiéra zakončená obdržením poháru za třetí místo.

MAVERICK SLALOM-TROPHY – JUNIOR TROPHY

Do sobotního závodu se prezentovalo celkem sedm, v neděli pak tři účastníci. Prvenství získal při svém premiéře již zmiňovaný absolutní vítěz JAKUB PROCHÁZKA. Ke druhému místu v sobotu přidal prvenství desátý nejrychlejší jezdec ADAM FRANTA. Třetí místo v prvním závodě si vyjel brněnský DAN RULC z týmu DRT s vozem Subaru Impreza. Druhé místo obsadil v nedělním závodě MAXMILIÁN KEPEŇ z Kelčan se Citroenem Saxo vts. Třetí pořadí patřilo již uvedené NICOL GRÜNEROVÉ. Nejmladším účastníkem byl dvanáctiletý LUCAS KOŘÍNEK z Třebíče, startující v týmu AHL s vozem Ford Puma cup pouze v sobotním závodě, který dokončil na pátém místě. Šestý skončil mladší z bratrů RULCŮ, FILIP se Subaru Impreza.