Závěrečná zpráva po skončení sezóny 2021 seriálu MAVERICK SLALOM-TROPHY, hodnocení a bilancování…

17.12.2021 11:30

Členové organizačního výboru Maverick Rescue z.s. opět připravili vedle vrchařského šampionátu i seriál závodů autoslalomu – Maverick Slalom-Trophy 2021. Jelo se šest podniků, z toho pět společně s vrchařskými závody Maverick Hill Climb Czech, jeden byl samostatný. Poprvé se závodilo v polovině května v Násedlovicích u Kyjova, kde se jel 23. Slovácký kopec a XI. Memoriál Stanislava Firtla. Druhý díl se uskutečnil hned o následující sobotě jako samostatný podnik na Polygonu brněnského Automotodromu. Po měsíční přestávce se závodilo na trati IV. Vírských serpentin z Víru směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Druhá polovina byla zahájena o první srpnové neděli při IV. GMS na brněnském Automotodromu, v polovině září se uskutečnila PRAMOS XVI. Divácká 13 v Divákách nedaleko Hustopečí a o závěr se postaral na zkrácené části trati Automotodromu IV. GMS HillClimb Race Cars Show.

V průběhu uvedených závodů se na tratích vystřídalo 96 jezdců, do absolutního pořadí jich 64 bodovalo, třicetdva na body nedosáhlo. Největší počet jich startoval při srpnovém závodě na brněnském Automotodromu a to 52 jezdců.

V absolutním pořadí obhájil loňské prvenství Marek Novák (MN Racing) z Pardubic se strojem Kartcross Kamikaz 3 Honda. Ten potvrdil své postavení až v závěrečném závodě, kdy obsadil druhé a třetí místo. Jeho celkový závěrečný účet bylo pět vítězných závodů, tři druhá místa, jedno třetí a bodový výsledek 337 bodů.  Vítězství získal také ve třídě AS-E2/C -1600 kde vyhrál sedm závodů a dvakrát dojel druhý a získal celkem 170 bodů. Druhý skončil absolutně Milan Diblík (KZM Racing team) na voze Nissan 350 Z. Jezdec ze Zlobice zaostal za vítězným Novákem o 28 bodů a celkem získal 309 bodů. Vyhrál třídu AS-E1+2000 za šest vítězných závodů, pět druhých a jedno třetí místo si připsal celkem 207 bodů. Trojici nejlepších uzavřel Michal Hanačík (Puglife) ze Zlína s Hondou Civic Type R. Ten měl úspěšnou první polovinu, ve druhé pak zachraňoval třetí místo až v závěrečných dvou závodech. Nakonec se mu to podařilo s celkovým ziskem 226 bodů. Mimo jiné byl pětkrát první ve třídě AS-S1+2000/2WD mezi 15 startujícími a získal vítězství se 169 body.  Čtvrté místo si vyjel jihlavský jezdec Radek Houska (SPZ-VYSOČINA) s vozem Audi TT s celkovým ziskem 207 bodů. Ve třídě AS-E1+2000 obsadil se 149 body druhé místo za vítězným Diblíkem. Ivan Hlásenský (IH motorsport) s BMW M2 competition  obsadil páté místo, když jezdec ze Šlapanic získal 170 bodů. Ve třídě AS-S1+2000/2WD skončil se 117 body na druhém místě. 154 bodů si připsal na své konto šestý v absolutním pořadí Roman Vaněrek (Cistevozy racing) se Škodou Fabia z Brna. Ten za osm prvenství vyhrál třídu AS-E1-2000 se 209 body. Nejrychlejším jezdcem mezi slalomovými bránami s historickým vozem byl na sedmém místě Petr Toušek (Millers Oils) s vozem BMW 318is. Jezdec z Břeclavi si vyjel 154 bodů stejně jako Roman Vaněrek ale měl horší umístění v některých závodech a to rozhodlo o jeho umístění. Se 170 body vyhrál ve třídě AS-HA1-2000 když byl sedmkrát nejlepším. Dvě vítězství absolutně a dvě druhá místa stačila k zisku 150 bodů osmému v pořadí Michalu Cupákovi (Rajhrad motors racing team) s Kartcrossem Suzuki GSXR 600. Za tři vítězství a jedno druhé místo získal 75 bodů a obsadil druhé místo ve třídě AS-E2/C-1600. Prvním zahraničním jezdcem v absolutní výsledkové listině byl Michal Kurbel (Kovomk)  se Škodou 125L ze slovenské Prievidze. Získal celkem 144 bodů, se 73 body obsadil šesté místo ve třídě AS-E1+2000. Desítku nejlepších uzavřel Adam Černý (RSR-Performance) s vozem Audi TTRS Revo. K zisku 137 bodů stačilo jezdci z Kuřimi u Brna bodovat ve čtyřech závodech – dvakrát vyhrál, jednou byl druhý a jednou osmý. Ve třídě AS-S1+2000/4WD skončil čtvrtý se 72 body.

Prvenství ve třídách si mimo již uvedených jezdců vybojovali:

AS-S1-1400 Slováková Marta (Slovákovi) Škoda Fabia, Brno, celkem 152 bodů

AS-S1-1600 Podpěra Zdeněk (Skalda Racing) Citroen C2 VTS, Náměšť nad Oslavou, 190 bodů

AS-S1-2000 Buchta Aleš (RGC Motorsport CZ) BMW E36 318ti, Brno, 220 bodů

AS-S1+2000/4WD Pfeiffer Siegfried (Pfeiffer Motorsport) Toyota Yaris GR, Rakousko, 85 bodů

MAVERICK SLALOM – TROPHY 2021 – Dámský pohár – LADY TROPHY

Celkem osm žen se letos vydalo bojovat o mistrovské body ve slalomu.  Královskou korunu z loňského roku obhájila mezi slalomovými branami Natálie Štěpánková (AV Díly Praha) s Volvem 480. Závodnice z Olomouce startovala ve všech závodech a nepoznala hořkost porážky, neboť vyhrála všech dvanáct závodů a se ziskem 240 bodů suveréně vyhrála. Jako jediná z žen se zapsala do absolutního pořadí, když si vyjela 54 bodů a skončila na dvacátém devátém místě.  Celkem 159 bodů si připsala na své konto jako nováček letošní sezóny Blanka Dobrovolná (Skalda Racing) s Citroenem C2 VTS ze Zahrádky u Náměště nad Oslavou. Ta devětkrát stanula na druhém a dvakrát na třetím stupni vítězů. Třetí místo vybojovala týmová kolegyně Dobrovolné, Lenka Hrubanová s vozem Peugeot 206 cc z Třebíče. Ta také bodovala ve všech závodech a celkově získala 123 bodů.

MAVERICK SLALOM – TROPHY 2021 – Juniorská trofej – JUNIOR TROPHY

Čtyři juniorští soutěžící bojovali o slalomové body. Až dvěma vítězstvími v závěrečném podniku na brněnském Automotodromu si zajistil prvenství Adam Kowalski (KOWALSKI motorsport) na voze Peugeot 106 rallye z Polanky nad Odrou nedaleko Ostravy. Celkově získal 177 bodů, když šestkrát zvítězil, třikrát byl druhý a jednou třetí. Druhé místo si opět vyjel Adam Franta (TWR racing) s Fordem Fiestou Mc4 z Brna. Ten zaostal za vítězným Kowalskim o sedm bodů, když čtyřikrát vyhrál a šestkrát skončil druhý. Třetí skončila jediná žena – juniorka – Marta Slováková (Slovákovi) se Škodou Fabii. Brněnská závodnice nasbírala 133 bodů za jedno vítězství, jedno druhé místo, čtyři třetí a pět čtvrtých umístění.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ PROMOTÉRA A ŘEDITELE SERIÁLU ALEŠE GÄNSDORFERA

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem jezdcům a jezdkyním za jejich účast v letošním ročníku. Velký dík patří jejich doprovodům, rodinám a přátelům, kteří je v průběhu roku doprovázeli na jednotlivé závody. Z počtu startujících v seriálu – celkem téměř stovka, svědčí o oblibě této závodní motoristické disciplíny. A tak si přejme, aby jsme se i v příštím roce setkali na tratích mezi slalomovými brankami.“